Millise sõnapaari saame, kui liidame kaubanduse ja kehakultuuri. Kas osturoobika? Või sobiks eestlasele juba omaseks saanud osturalli? Tegelikult pole nimel tähtust, oluline on hoopis, et õigel moel osteldes võid poes isegi rohkem kaloreid põletada, kui treeningsaalis.
Vahel on tunne, et kiuslik elu ise tuleb meie ja lemmikteksade vahele - ühel päeval on need lihtsalt kitsaks jäänud. Sest hilised töötunnid, koolistress ning lastekasvatamine lihtsalt ajab paiste, nii pea kui ka puusad. Sa kurdad, et trenni ei jõua, kuid ära muretse - suhtu aktiivsesse liikumisse loominguliselt. Pulsi võib kiiresti üles ajada ka näiteks toidupoe riiulite vahel seigeldes või kaubamajas garderoobi valides.
Inglastele tuttav Debenhamsi kaubamaja palus selle kinnituseks oma klientidelt abi ning jõudis järeldusele, et keksmine naine kulutab 1,5 tunnise ostlemise ajal 385 kalorit. See võrdub näiteks kahe kaneelisaia või suure klaasi veiniga.
Ostlemise käigus astume keskmiselt 7305 sammu, mis on soovituslikule - 10 000 sammu päevas - väga lähedal. Kui lisada neile sammudele veel ka toidupoest kaasa pakitud kottide raskus, saame kokku ühe üsna täiusliku treeningu.
Muide, USA-s levib juba hoogsalt ”mallercise” – kombinatsioon sõnadest mall (kaubamaja) ja exercise (treening) – inimesed saavad kokku ning teevad oma treeningkõnni kaubamajas. Nn treeningrühm koguneb hiigelsuurde ostukeskusesse enne kaupluste avamist. Nii saab rahumeeli ja suure hooga trenn tehtud ning ka vaateaknad ei jää märkamata. Liikumise järgijad peavad plussiks nii liikluse puudumist kui häid ilmastikutingimusi.
Muidugi ei tähenda eelnev, et trennis ei peagi enam käima. Pigem tasub ameeriklaste näidet võtta kui toredat vaheldust.
Mõned soovitused:
Alllikas: aftonbladet.se