Kuidas tervislikust toidust sõltuvusse jääda 25 Jul

HEIDI KIRJUTAB: Tihti räägitakse magusasõltuvusest, kuid ma pole veel kunagi kuulnud tervisliku toidu sõltuvusest, s.o olukorrast, mil inimene liialdab teatud tervislike toitudega, saamata ise aru, et ta on üle piiri läinud. Täna jagan teiega oma lugu, kuidas mina peletasin oma isusid ja tekitasin täiskõhutunnet ühe eriti maitsva köögivilja abiga - porgandiga.


Arvamused

Piprake
Mõistan täiesti. Progandid on magusad, mahlased ja maitsvad. Pähklitega aga lausa piduroog:) See, et nad sisaldavad megakoguses süsivesikuid ja ilmselt otseselt suhkrut on tunda. Mul on varjatud diabeet, mis täehndab et teatud toiduainete söömisel hakkab suu kohe kuivama ja tekib janu. Porgandiga ongi nii. Ja et seda janu kustutada, tahad ju veel seda mahlast et suus oleks mõnus värske tunne. Kinnine ring. See on üldse huvitav - osa magusaid asju ei tekita sama tunnet. Magusat ma lihtsalt ei tahagi. Aga jah, mittehapu magusapoolne köögivili on väga ahvatlev. Õun on nii hapu, et selle sõltuvust ei teki kuidagi. Kunagi oli küll suurte magusate poeõunte sõltuvus. Sõin neid ja jõin kohvi peale kuni hambavaap ära kadus. Hambaarst ütles, et pole hullemat segu. Vat porganditega võib ka hambamure tekkida - me ei ole hobused ju. Isegi pideva närimiskummi närimisest pidi hambavaaba kahjustus tekkima.
20120329_171007 angeliika
Mul oli omal ajal täpselt sama asi. Lisaks sellele olid mu peopesad orandži värvi. Siis sain ise ka asjale piduri peale.
Komponist
Sa Oksaneni "Stalini lehmasid" oled lugenud? Seal olid ka nn keelatud toiduained ja turvalised toiduained jne. Vaata ette - sedasi võib toitumishäire kujuneda! Hea et jaole said..aga raamatut soovitan ka lugeda.
Arvamuse avaldamiseks pead sisse logima!