Naudi ning kilod kaovad! Lisatud nõustaja kommentaar 11 Mai

Kas tõesti on võimalik nautida maitsvat toitu, süüa kõht täis ning siiski ülekilodest vabaneda? Jah, kui sa armastad liha, rasvast kala, koorekastet, juustu, aedvilja ning ehtsat võid. Sest nautimismeetodi järgmiseks vajad sa just neid.

1. KIIRE START

Puhasta keha suhkrust: Loobu kõikidest süsivesikutest, suhkru ja tärklise näol. Kehtib ka puuviljade kohta, mis sisaldavad puuviljasuhkrut ning tärklist sisaldavaid juurvilju. Selle kiire stardiga võid lahti saada mitmestki ülekilost.

Söö: Liha, kala ja linnuliha, praetud korralikus võis (mitte margariinis). Sinna kõrvale vali aedviljad, mis kasvavad mulla peal nagu lillkapsas, brokoli, tomat ja spargelkapsas. Söö meelsasti koorekastme, bearnaiskastme, hollandikastme või küüslauguvõiga. 

Mõtle: Keha vajab harjumiseks aega. Esimesel nädalal ilma süsivesikuteta võid tunda end väsinuna, närvilisena või on raskusi keskendumisega. Süües vähem süsivesikuid vabaneb keha kogunenud vedelikust. Joo palju vett ning jälgi, et saaksid ka soola, segades näiteks sooja vette puljongit. Nädala pärast tunned end palju värskemana.

2. MÕÕDA OMA EDU 

Katseta: Kõik oleme süsivesikute osas erineva tundlikusega. Lõpeta kas süsivesikute söömine täielikult või tarbi aeglaseid süsivesikuid, kõige soovitavamalt aedviljadena. Katseta kuni leiad hulga, mis sobib just sulle. Kui tarbid vähem süsivesikud, võid jätkata kaalulangust 0,5-1 kilo nädalas. Mõõda oma edusamme mõõdulindiga, kaal võib tekitada segadust. Lase sel võtta aega.

Söö: Nii palju rasva ja valku kui soovid, kuid lõpeta söömine nii kui tunned, et kõht on täis. Joo korralikult vett. Mõtle sellele, et: Paljudes toodetes on suhkrut ja tärklist. Loo hoolikast toodete sisaldust ning vaata, et ei tarbi varjatud süsivesikuid. Lihtsam viis oma toitumist kontrollida on süüa enda valmistatud toitu.

3. SAAVUTA OMA SOOVKAAL

Leia oma viis: Keha jääb seisma kaalus, mis on tema jaoks ideaalne ning nii kaua kui sööd täiskõhutunde tekkimiseni ei jää alakaaluliseks. Kui treenid, suudab keha rohkemate süsivesikutega hakkama saada. Kui oled saavutanud soovkaalu, katseta süsivesikute tarbimist, kuid väldi suhkrut ja tärklist nii kaua kui võimalik.

Söö: Täpselt nii nagu varem. Kui soovid nö aeglaseid süsivesikuid, vali kaunviljad riisi, pasta ja kartuli asemel. Mõtle sellele, et: Mida rangemalt jälgid oma söömist tööpäevadel, seda vähem mõjutavad kõrvalekalded sind pidulikematel üritustel. Kui tarbid alkoholi, eelista kuiva valget või punast veini. Väldi magusaid jooke ja õlut.

Allikas: ajakiri ToppHälsa

__________________________

Kuna taolisi nupukesi ja soovitusi on veebis ja naisteajakirjades ohtralt, otsustasime seekord ka asjatundja nõu kuulda võtta. Sest kiire start tundub ahvatlev, kuid mida see meie organismile tegelikult tähendab?

Toitumisnõustaja Kristel Ehala-Aleksejeva kommentaar:

Taoline dieet, nagu kirjas toodud, ei kuulu kindlasti minu eelistuste hulka.

Süsivesikud on meie keha põhiliseks energiaallikaks ning nende menüüst kõrvaldamisel on pikas perspektiivis kui mitte lausa ohtlikud siis kahjulikud tagajärjed küll. Ainult pisut juurvilja tarbides me tõepoolest päevast vajalikku kogust süsivesikuid( isegi miinimumkogust) kätte ei saa.

Soovitan küll alati jälgida süsivesikute kogust oma menüüs ja ka seda kust me neid saame ,mil moel nad meie organismis toimivad (GI indeks, jm) ja millal neid enam vajame, aga lähtun ikkagi igaühe vajadustest ja tervislikust seisundist. Alla soovitava miinimumi ma kellelegi dieediplaani tehes üldjuhul ei lähe.

Seega võttes asja kokku, siis antud loole mina alla ei kirjutaks.

loe ja kommenteeri