Mul on vist vedanud, sest minu kaaslane teeb korrapäraselt trenni ja tunneb füüsilisest pingutusest mõnu. Samas olen tähele pannud, et on palju inimesi, kes ei ole rahul oma partneri harjumuste või kehakaaluga. Jäingi mõtlema selle peale, kuidas vajaduse korral oma kaaslast trennipisikuga nakatada, sest me teame ju kõik, kui hästi üks korralik treening meie enesetundele ja kehakaalule mõjub.
Paar aastat tagasi olin mina hoopis vastupidises rollis, st minu noormees üritas minu ellu igasugu uusi trenni ja toitumisega seotud harjumusi tuua. Alles nüüd oskan hinnata, mis minu puhul toimis ja mis pigem mitte. Tutvustan neid edukaid „strateegiaid“ ka teile...
Eesmärgiks hea tervis. Kui tahad oma partnerile teada anda, et ta võiks paarist lisakilost lahti saada, siis ära viita tema välimusele. Ütle talle pigem, et tunned muret tema tervise pärast, sest nii see ju tegelikult ongi.
Sa oled talle eeskujuks. Kui teed trenni ning toitud tervislikult, siis oled talle tahes tahtmata suurimaks eeskujuks. Näita talle, kui hästi selline eluviis sinule mõjub – naerata, ole uhke oma edusammude üle ning oma võimalikult positiivset ellusuhtumist. Nii muutub teievaheline suhe paremaks ning ka tema on valmis teie suhte nimel rohkem pingutama, sh oma eluviisi muutma.
Ära pinguta üle. Ärata temas tervisliku eluviisi vastu huvi, aga ära hakka pidama loenguid sellest, miks täisteraleib on parem kui sai; või miks ta peaks ilmtingimata sööma avokaadot ja pähkleid. Selle asemel võid anda talle erinevate internetiartiklite linke, soovitada toitumise- ja trenniteemadel kirjutatud raamatuid või tutvustada talle Kaaluabi programmi. Nii saab ta ise ennast asjaga kurssi viia, kui teda mingi teema huvitab, sest liigne informatsioon võib tekitada hoopis vastupidise ehk negatiivse reaktsiooni.
Koos on parem. Tehke koos trenni. Alustage treeningutega, mis on talle meeltmööda. Minge näiteks iga päev peale õhtusööki koos kõndima, suusatama või rattaga sõitma. See on kvaliteetaeg teile mõlemale ning loodetavasti kujuneb regulaarsetest trennidest tema jaoks meeldiv harjumus.
Ei kritiseerimisele. Kui kõik ei lähe plaanipäraselt, siis ära tee tema suunas halvustavaid märkusi. Ära lase tal ka ennast kritiseerida! Kinnita talle, et väikesed ebaõnnestumised sellel teekonnal on vältimatud.
Komplimendid aitavad alati. Kui ta käis trennis või tegi tervele perele tervisliku õhtusöögi, siis ära ole kiitusega kitsi. Ütle talle, et oled tema edusammude üle väga uhke. Samuti võid teda premeerida näiteks massaaži või pisikese kingitusega. Tal on kindlasti hea meel, sest sinu tunnustus on tema jaoks suurim motivatsioon.
Heidi kirjutab Kaaluabis tervislikust toitumisest ja sportlikust eluviisist. Kui soovid tema kohta rohkem teada, külasta tema blogi aadressil http://heidi.tarkpea.ee.