Nüüd on Euroopa teadlased leidnud täpsed numbrid, mis näitavad, kui kahjulik on kõhul paiknev rasv. Nimelt, iga vöökohale lisandunud 5 cm suurendab surmariski 13 protsenti. Kasulik on eelkõige elustiili muutmine, mitte lühiajalised dieeditamised.
Kõige ohtlikum on kõhuorganite vahel asetsev rasv, sest see mõjub tervisele kõige halvemini. Kui sinu kõht on kõva, kuid ulatub välja, on see märk just organite vahel paiknevast rasvast.
Kui rasv asub otse naha all, pole see sama ohtlik, sest toodab aineid, mis on verele kasulikud.
Oma kõhu eest tasub hoolt kanda, sest:
1. Nii väldid tõsistesse haigustesse haigestumise riski – vähk, südame-veresoonkonna haigused ning diabeet on sageli seotud põletikega, mis kahjustavad keha kudesid. Hea seedimine aitab vältida põletike teket. Samuti aitab hea seedimine kaasa sellele, et toit soolestikust kiiremini kaoks, st ebatervislikud ained, mis toidus võivad leiduda, näiteks raskemetallid, ei liiguks edasi verre. Terve soolestik suudab tunda ära kahjulikud ained ning viia neid kehast kiiresti välja, näiteks kõhulahtisuse abil. See vähendab ka mao- ja soolekasvajate ohtu.
2. Paraneb immuunsüsteem – 80 protsenti meie immuunsüsteemist paikneb soolestikus ning seepärast on see olulisim kaitsepiirkond kahjulike bakterite ja viiruste vastu. Hästi toimiv soolestik mõjutab näiteks seda, kas salmonellainfektsioon mõjub sulle raskelt või mitte. Hea soolesüsteem sisaldab palju piimhappebaktereid, mis võivad haiguseid sisaldavad bakterid kahjutuks teha. Ja mitte ainult kõhuviirusi, vaid ka külmetusi ja teisi haigusi.
3. Omastad rohkem tervislikust toidust - kui keha ei suuda toidust vajalikke vitamiine, mineraale ja antioksüdante omastada, ei aita ka ökoloogiliste köögi- ja puuviljade söömine. Seepärast pea meeles, mida efektiivsemalt sinu soolestik töötab, seda paremini omastab keha kasulikke aineid. Hästi töötav soolestik aitab viia kasulikke aineid verre, kus nad saavad head teha. Selgelt on tõestatud, et kaltsiumi, magneesiumi ja fosfori optimaalseks omastamiseks läheb tarvis tugevat seedesüsteemi.
4. Hoiad end saledana – kui keha seedesüsteem töötab hästi, on lihtne tunda loomulikku nälga ning täiskõhutunnet. See aitab sul süüa parajas koguses, mitte liiga palju ega ka liiga vähe. Kui kõht on kinni, häirib see ka loomulikku isu, sest vana, soolestikus seisev toit ajab loomuliku tasakaalu segamini. Hea seedimine aitab vältida ka punnis kõhtu, mis muudab sind juba iseenesest saledamaks. Soolestiku heaks tööks on vaja kiudaineid, kasulikke piimhappebaktereid. Kiudaineid täidavad ka hästi kõhtu, sisaldades samal ajal vähe kaloreid. Piimatooted sisaldavad külluslikult toitvaid valke.
5. Enesetunne paraneb – punnis kõht tekitab väga ebameeldiva tunde. See mõjutab ka sinu meeleolu ja põhjustab kõhukinnisust, iiveldust või kõhulahtisust. Punnis kõht tekib sellest, kui toit on liiga kaua soolestikus püsinud, kus see omakorda paisub ja tekitab gaase. Kui seedimine saab korda, paraneb ka enesetunne.
Allikas: http://iform.se/