Iga tegevuse juures kulutame kaloreid ja sõltuvusest kaalust ning intensiivsusest kulutame neid rohkem või vähem.
Füüsilise aktiivsuse kalorite arvutamiseks kasutab Kaaluabi nn “Metabolic equivalent” http://en.wikipedia.org/wiki/Metabolic_equivalent . MET valem annab tulemuse, mida ei saa 100% täpseks lugeda kuid piisavalt täpse et “mittesportlane” saaks hinna oma füüsilisi tegevusi.
Meie baasis on olemas ka tegevused nagu lume rookimine, televiisori vaatamine jms. Treeningute ja füüsiliste aktiivsuse kalorid on indikatiivsed st, et kaalupäevik tähendab eelkõige toitumise mõõtmist ja füüsiliste tegevuste kirjapanekul tasub olla ülikonservatiivne.
Kaalu alandamine on võimalik tervislikult ning kaloreid järgides ka ainult toitumisega, kuid soovitav on , alguses vähemalt, ka rohkem liigutada: jalutuskäik tööle autosõidu asemel, treppide valimine lifti asemel, õhtul televiisori ette istuma jäämisel asemel välja jalutama minek.
Seejärel, kui uued harjumused on kinnistunud, lisada juurde juba regulaarsed liikumised, näiteks jalutamine 30 minutit iga päev, mida aja jooksul pikendada või lisada juurde teisi treeninguid.
Oluline on, et leiad endale treeningviisi, mis sulle meeldib ja sobib. Treenimine peab olema meeldiv, mitte ebameeldiv,vastasel juhul oled valinud enda jaoks sobimatu treeningu ning võib arvata, et leiad üsna varsti erinevaid põhjuseid, et sellest kõrvale viilida.
Lisaks soovitame läbi mõelda, kas see sobib ajaliselt Sinu igapäevaste toimetustega ning Sinu enesetundega. Vali treening kodule võimalikult lähedal, nii kaotad oma igapäevasest ajast võimalikult vähesed minutid trenni minemisele ning raskem on endale põhjendada, et trennisaali kauguse tõttu sinna ei jõudnudki.
Oluline on ka esimesed neli nädalat vastu pidada, sest harjumused kinnistuvad 28 päevaga. Kui oled kuu aega suutnud oma liikumist suurendada, muutub see sinu elu loomulikuks osaks, mitte hirmutavaks sunduseks.
Kui tõesti on tunne, et aega kuidagi ei jätku treenimiseks, on mõned lihtsad nipid liikumise suurendamiseks:
- Mine tööle jala või rattaga, või kui on pikk tee, siis tule lihtsalt paar bussipeatust varem maha ning kõnni tööle/koju.
- Televiisori vaatamise ajal tee kõhulihaseharjutusi või kätekõverdusi.
- Lõunapausi ajal mine välja ja jaluta, mitte ära istu kogu aeg kontoris.
- Korista sagedamini, ka see kulutab kaloreid.
- Kasuta ilma kogujata muruniidukit ning riisu maha jäänud muru käsitsi.
- Jaluta poodi ning kõnni koos poekottidega tagasi.
- Kui armastad palju telefoniga lobiseda, saad samal ajal näiteks kükke teha.
- Pargi auto sihtpunktist kaugemale ning jaluta sihtpunktini ja tagasi.
- Ära jäta ostukäru auto juurde, vaid vii poodi tagasi.
- Sõpradega kohvi joomise asemel minge koos jalutama.
- Aseta televiisori pult televiisori peale, nii oled sunnitud ka televiisorit vaadates end aegajalt liigutama.
- Ära saada kolleegile kirja või helista, vaid kõnni ise tema juurde.
- Tee tööl iga tunni möödudes 10 kükki.
- Mine kaaslasega nädalavahetusel kodus mõnulemise asemel klubisse tantsima.
Kui Sul on terviseprobleeme, siis konsulteeri enne treeningutega alustamist kindlasti oma arstiga.